ALKIŞLANACAK PROJE

Harun SAK
13 Eylül 2022
0
    
1490

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliği ile yürütülen, Avrupa Birliği kaynakları ile finanse edilen, Genç Hayat Vakfı’nın uygulama ortağı olduğu ‘Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi’ çalışmaları Mayıs 2022-Kasım 2022 tarihleri arasında göç alan illerde uygulanmaya başladı.

   Bu kapsamda Yenişehir’de Yolören İlk ve Orta okulunda da 8 Ağustos tarihinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

   Yenişehir Halk Eğitim Merkezi modülleri üzerinden açılan kurslarda 8 öğretmen görev yaptı. Çeltikçi, Karasıl ve Tabakhane Mahallelerinde bulunan çadır yerleşim alanı işçi evlerine yapılan 61 hane ziyaretinde tespit edilen 104 çocukla eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

   Genç Hayat Vakfı Eğitim saha Koordinatörü Eyüp Karadeniz yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezi e-yaygın sistemi üzerinde bulunan modüllerle çocukların akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif becerilerinin gelişmesinin hedeflendiği eğitimlerimiz son derece yararlı geçti. Kurslarımız göçer ve yarı göçer ailelerle ile mevsimlik tarım işçisi ailelerinin çocuklarına yönelik, 4-6, 7-9 ve 8-10 yaşa uygun eğitim faaliyetlerinden oluştu. Eğitim faaliyetlerine katlan çocuklarımıza servis, beslenme, kırtasiye ve kıyafet desteği de verildi. Bunun yanı sıra çocukların yaşadığı çadırlarda yerel kurumlarla iş birliği yapılarak eğitim öğretim sürecini destekleyici faaliyetlerde yürüttük. Bu süreçte bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

   Eğitim faaliyetlerinin sona ermesi nedeniyle Yolören İlk ve ortaokulunda bir etkinlik düzenlendi.

   Etkinliğe, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüsnü Kemal Yılmaz, Yolören ilk ve orta okulu müdürü Menduh Demir, müdür yardımcısı Arzu Topal, İLO'dan Şevder SİNANOĞLU ve Genç Hayat Vakfı yöneticileri katıldı.  


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler