Yenişehir Harman Gazetesi
ANASAYFA YENİŞEHİR ETKİNLİKLER SİYASET SPOR BÖLGESEL GENEL FOTO GALERİ VİDEOLAR HABER  ARA İLETİŞİM
Yeni Sayfa 1 YENİŞEHİR'DEN TÜRKİYE'YE

YENİŞEHİR'DEN TÜRKİYE'YE

Tarih 11 Temmuz 2017, 15:29 Editör Harun SAK

Bakiye Dereli ve Sevil Ataeren isimli Yenişehirli iki bayan arkadaş. Yerel esnafın ticaretini canlandırırken, hem esnafa hem müşterilere kazanç sağlayacak mobil uygulama tabanlı projelerinden yola çıkarak kendi reklam şirketi kurdular.

"Dopingle bilişim, reklam ve tasarım hizmetleri" ünvanını verdikleri firmalarında toplu sms, el ilanı-broşür tasarım-baskı, magnet gibi basılı reklam ve promosyon ürünleri ile sanal ortamda video animasyon, drone ile havadan çekim, sosyal medya reklamcılığı gibi bir çok alanda hizmet veriyorlar. Ayrıca yazılımı devam eden Dopingle uygulaması ile de ticari işletme ve müşteri kazanç sistemini Yenişehir'de faaliyete geçirip Türkiye'ye yaymak istiyorlar.
   Uygulama  ile yerel esnaftan ticaretin canlanması, bununla birlikte esnaf ve müşterilere ekstra kazançlar sağlanması planlanıyor. Uygulama üzerinde anlaşmalı iş yerlerini bulabilecek olan müşteriler buralarda yaptıkları alışverişlerden indirim alırken bir yandan da iş yerine ait QR kodu okutarak alışverişlerini ve aldıkları indirimi sosyal medyada reklam edecekler. Proje sayesinde yerel esnaflardan alışverişler tercih edilecek, hem esnafın hem uygulamanın sosyal medyada reklamı yapılacak, müşteri ve esnaflar birebir ya da sanal ortamda sisteme referansları ile dahil olan üye iş yerleri sayesinde ekstra gelir elde edebilecekler. Şu anda android telefonlar için yaptırdıkları demo uygulama ile esnaflarla görüşerek üye iş yeri alt yapısını kurmaya başlayan girişimciler hedeflerinin kısa sürede Türkiye çapında hizmet vermek olduklarını belirttiler.
   Yenişehir'de faaliyet gösteren bir fabrikadaki eşlerinden de destek alan bayanlar eşlerinin fabrikadaki arkadaş çevreleri ile ülke geneline ticari işletme ve müşteri kazanç  sistemini yaymayı planlıyorlar.
   İki bayan girişimcinin belirli bir esnaf kitlesini oluşturduktan sonra tanıtım toplantısı düzenleyecekleri de belirtildi.

Bu haber 683 defa okunmuştur.

Yeni Sayfa 1
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yenişehir

YENİŞEHİR EMRE'YE AĞLIYOR

YENİŞEHİR EMRE'YE AĞLIYOR Yenişehir Sanayi esnaflarımızdan Ekrem Bayram'ın oğlu Emre Bayram yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek y...

ENGELLİLERDEN DUYGULANDIRAN JEST

ENGELLİLERDEN DUYGULANDIRAN JEST Yenişehirli engelliler kurucu başkanları Harun Sak'ı unutmadılar.ReklamReklamHabibe ŞAHAN Habibe ŞAHAN
LİDERLİK ÜSTÜNE
Harun SAK Harun SAK
ONUR CİNGİL
Baki ŞAHAN Baki ŞAHAN
SON VİRAJ...
Dilek Bora BALABAN Dilek Bora BALABAN
MENEMEN
Ahsen Name ÇELİK Ahsen Name ÇELİK
STRES VE KİLO
Kübra ULUTAŞ Kübra ULUTAŞ
ŞAŞIRMAYIN
Cemil BALABAN Cemil BALABAN
Işid-Pkk ve Türkiye

 

Net Türk Ticaret Emlak Sitesi


Mydesign Haber Sistemi RSS

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Harman Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.