ÖZEL HABER  SALI GÜNÜ AÇILIYOR

SALI GÜNÜ AÇILIYOR

Ayyıldız Özel Eğitim Kurumlarına bağlı Akademi Ayyıldız Özel Eğitim Kurumu resmi açılışını Salı günü gerçekleştiriyor.

Kurum sahibi Avukat Çiğdem Eker, yaptığı açıklamada, Bölgenin en güzel rehabilitasyon merkezini Yenişehir’de hizmete açmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, ‘ 2021 yılı Nisan ayında faaliyete geçtik. Resmi açılışımızı Salı günü gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Amacımız Yenişehir'den tüm Bursa’ya hitap etmek. Yıldırım, Osmangazi, İznik ve İnegöl dahil hepsine servis hizmeti sağlayacak şekilde hazırlıklarımızı yaptık. 5 bölümümüz var kurumumuzda. Dil ve konuşma bozukluğu, zihinsel yetersizlik, fiziksel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü ve en yaygın gelişimsel bozukluk dediğimiz otizm. Bunları biraz açacak olursak; dil ve konuşma bozukluğu, belli bir yaşı geçmiş çocuklarımız da halen konuşmaya başlayamadıysa ve hatta bir kelime dahi söyleyemiyorsa bu durumda bize başvuruyorlar. Zihinsel bozukluk derken de daha çok aslında herkesin bildiği, dışarıda gördüğünde engelli diye hitap ettiği bireylerimiz. Bunlar genelde zihinsel engelli olarak geçiyor. Yaygın gelişimsel bozukluk da yine son dönemde çokça gündem olan otizm tanısı almış bireyler bu olanımıza giriyor. Özel öğrenme güçlüğü dediğimizde de özellikle okuma yazmada geri kalmış, okurken kelimeleri atlayan, harfleri yazmakta güçlük çeken veya sayıları ters yazan, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimiz. Aslında bu alan özel eğitim denince aileler veya toplum tarafından çok bilinmeyen bir alan. Disleksi diye geçiyor ve çok da önemli. Çocuğu okuldan geri kalsa  da veliler bunu kabul etmek istemediği gizlemek istediği için çocuklarına daha çok zarar veriyorlar. Bu zararları en aza indirmek için bizde hizmet veriyoruz. Yani bu çocukları yaşıtları ile aynı seviyeye getirebilmek için tüm çabamız.

   Akademi Ayyıldız olarak bizim misyonumuz; Bursa'daki ve ilçelerindeki engelli bireylerin yani özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin özel eğitimlerini en iyi şekilde, kaliteli şekilde vererek onları topluma kazandırmak. Bununla birlikte rehabilitasyon anlamında da daha sağlıklı veya en azından kendini idare edebilecek noktaya getirip yine onları yaşama katmayı hedefliyoruz. Aslında bunu yaparken benim özellikle hedeflediğim diğer hedefte toplumda var olan kanıyı değiştirmek. Yani engelli bireylere özel eğitime ihtiyaç duyan bireylere veya rehabilitasyona ihtiyaç duyan bireylere toplumun farklı gözle bakmasını engellemek. Amacımız onlarında bizler gibi olduğunu yani anne ve babalar tarafından gizlenmemesi gerektiğini, ayıplanacak bir şey olmadığını Bursa halkına aşılamak istiyorum’ dedi.

   Açılışa bütün Yenişehir halkını davet eden Çiğdem Eker, ‘Saat 14:00’de yapılacak olan açılışımızda mehterden müzik programına kadar bir çok sürprizimiz olacak. Bütün Yenişehir halkını açılışımıza bekliyoruz’ dedi.

Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2021

Bu haber 300 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ