SPOR  YENİŞEHİR BELEDİYESPOR MİLLİ OLDU

YENİŞEHİR BELEDİYESPOR MİLLİ OLDU

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında 53 kg’de Yenişehir Belediyesporlu milli sporcu Kübra Yazıcı Türkiye 3.’sü oldu.

Avrupa Şampiyonası elemelerine katılan Yenişehir Belediyesorlu Milli Sporcu Kübra Yazıcı Türkiye şampiyonunu yenerek namağlup olarak Türkiye Karate Milli Takımı’na seçildi.

   Ağustos ayında Finlandiya’da gerçekleşecek olan 21 Yaş altı Avrupa Şampiyonasına Bursa’da sadece Kübra Yazıcı katılacak.

   Sporcusunu tebrik eden Milli Antrenör Cemil Çakır “Şanlıurfa’da yapılan Türkiye karate şampiyonasında sporcum Kübra Yazıcı Türkiye 3.sü oldu. Ardından milli takım seçmelerini hiç yenilmeden şampiyon olarak Finlandiya’da yapılacak Avrupa şampiyonasına milli takım adına katılacaktır kendisini tebrik ediyorum gözlerinden öpüyorum. Bu zorlu yolculukta bize hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Davut Aydın’a ve Yenişehir Kaymakamı Sayın Suat Seyitoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

   Geçtiğimiz sene düzenlenen Balkan Şampiyonasında da başarılı bir performans sergileyen milli sporcu Kübra Yazıcı Türkiye 2. Olarak katıldığı şampiyonada da 2. Olmuştu.

   Kübra Yazıcı’nın başarısı ile mutlu olduklarını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’da, ‘Yenişehir Belediyespor’umuzun Milli Sporcusu Kübra Yazıcı Avrupa Şampiyonasına Katılıyor.  Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen 56 ilden 376 kulüp ve yaklaşık 2000 sporcu katıltıldığı 21 yaş altı Türkiye Karate Şampiyonasında Yenişehir Belediyespor’umuzu temsil eden Milli Sporcumuz Kübra Yazıcı, 3.’lük elde etti. Avrupa Şampiyonası elemelerini de namağlup tamamlayarak Finlandiya’da düzenlenecek şampiyonaya katılmaya hak kazandı. Ağustos ayında Finlandiya’da gerçekleşecek olan 21 Yaş altı Avrupa Şampiyonasına Bursa’da sadece Kübra Yazıcı katılacak. Milli Sporcumuz Kübra Yazıcı’yı ve Milli Antrenörümüz Cemil Çakır’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederim.Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2021

Bu haber 207 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ