BURASI MUZ CUMHURİYETİ Mİ?

BURASI MUZ CUMHURİYETİ Mİ?

Kendini önemli şahıs sanan birisi Yenişehir’in göbeğinde eski evlerini yıkıp mevsimlik işçilere çadır kurması için kiraya vermiş.

   Ulucami Mahallesindeki bu rezil durumla ilgili gerek mahalle sakinleri gerekse mahalle muhtarı çalmadık kapı bırakmamış.

   Ancak kurulan o çadırlar hala mahallenin göbeğinde duruyor.

   Çamur olmasın diye de malzeme dökülmüş ilçenin göbeğinde kurulan çadır kentteki tarım işçileri rahat etsin diye.

   Yenişehir maalesef böyle bir yer oldu çıktı.

   Normal bir vatandaş yapsa yapmadıklarını bırakmak yetkililer. Ama kendisini önemli sanan birisi yaptığı için göz yumuluyor olması ne kadar çirkin.

   İnsanlar haklı olarak soruyor burası MUZ CUMHURİYETİ Mİ? diye.

   Buraya izin verilip verilmediğini bilmiyorum. Ama eğer izin verildi ise bu izin nasıl ve kimler tarafından verildi.

   Diyelim ki izin verildi. O halde şehir içinde arazisi olan arsası olan herkes kendisine ait bu arazi ya da arsaları istediği insanlara çadır kurulsun diye kiraya verebilir mi?

   Bir düşünün Yenişehir’de bir çok insanın evi bahçeli. Evinin bahçesini mevsimlik işçilere kiraya vermeye kalkarsa nasıl bir ilçe olur burası varın siz düşünün.

   Diyelim ki izin verildi. Bu yerleri kiraya verip gelir elde eden kişiler bunun vergisini veriyor mu?

   Bir de madalyonun tersine bakalım.

   Eğer izin verilmedi ise neden müdehale edilmiyor söz konusu bu yere.

   Bu izni kim veriyorsa neden gerekli tedbirleri almıyor.

   Yenişehir’in en tepesindeki yönetici ilçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu. Onun emrinde emniyet, ilçe tarım müdürlüğü.

   Ya da Belediye. Zabıta güçleri.

   Bu saçma sapan uygulamayı kim yaptıysa ve kim yaptırdıysa görevini kötüye kullanmıştır demektir.

   Bir an önce bu yanlıştan dönmelerini bekliyorum.

   Aksi taktirde herkes aynı şeyi yapmaya kalkarsa gerçekten işin içinden kalkamayız. Kanunlar herkes için aynıdır. Kendisini önemli sanan insanlara göre özel kanun olmaz. Hiç kimse kanun önünde özel değildir.

   Buradan uyarıyorum. Bu konuda kim görevini kötüye kullandıysa, kim kendisini özel sanan bu kişiye kıyak yaptıysa bunun bedelini öder.

   Yenişehir MUZ CUMHURİYETİ değildir.

   O bölgede yaşayan vatandaşlar her gün arayıp bizlerden yardım istiyorlar. Mahallede huzurlarının kalmadığını, çadırlara kimin girip çıktığını bilmediklerini söylüyorlar haklı olarak.

   Mevsimlik tarım işçilerin kalacağı yerler bellidir. Onun dışındaki yerlerde çadır kurmak yasal olarak mümkün değildir.

   Bu insanlar tarım işçisi değilse durum daha da vahim. Eğer bundan sonra bu insanlar bu ilçede yaşayacaklarsa bu daha da kötü.

   Ne güzel memleket. Beğendiğin yere git kur çadırını. Kimsin, nesin, ne iş yaparsın. Bunların hiç önemi yok. Bu adamını. Kendini özel sanan bir insanla anlaş istediğin yere kur çadırını bak işine.

   Kira yok, elektrik, su yok, hesap soran yok.

   Dünyanın hiçbir yerinde böyle saçma bir uygulama emin olun yoktur.

   Aynı şeyi bir başkası yapsa ortalığı ayağa kaldıracak olan kendisini özel sanan zihniyet iş kendi rantına gelince istediği gibi at koşturacak. Yok öyle yağma.

   Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu saçmalığa kim göz yumuyorsa yeniden gözden geçirsin ve bu saçmalığa bir son versin. Aksi taktirde konuyu ulusal basına taşıyıp gerekli mercilere ulaştıracağım ve bunun hesabını ödeyecekler.

   Vatandaşın haklı olarak karşı çıktığı bu durumu düzeltmek kimin görevi ise hemen düzeltsin. Aksi taktirde bunun bir bedeli olur ve bu bedeli kim öderse ağır bir biçimde öder.

   Uyarmadı demeyin…   

Bu haber 807 defa okunmuştur


YORUMLAR (1 yorum)

  1. Mazlum 14 Haziran 2021, 15:56

    İşim nedeniyle uğradığım o bahsi geçen sokaktaki durumu bende gördüm. İlçeye yakışmayan bir yerleşme olmuş. İlçemize yakışmadı... Oraya çadırla yerleşge yapılacağına ,heykeldeki yıkılan Osmangazi Lisesinin yerine yapılsaydı daha şık (!) olmazmıydı ?

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ